Otantik Deneyimler

Türkiye’de Hamam Tarihi Osmanlı kültürü, tarih boyunca tüm dünyaya ilham vermiştir. Bizlere bıraktığı miraslardan biri de Anatolia Spa&Wellness’ da yaşatmaya devam ettiğimiz Türk Hamamı geleneğidir. Hamam, yüzyıllar boyunca Osmanlı kültürü ve toplumunun ayrılmaz bir parçası olmuştur. Hamamın Osmanlı kültüründeki öneminde, insanların da payı vardır. Çünkü temizlik inancın da bir parçasıdır. Ancak bu mermer kubbeler, sosyal bir atmosferin oluşmasına, yıkanma vaktinin masaj ve uzun sohbetlerle birleşmesine de yardımcı olmuştur. Temizlik ve rahatlamanın yanında arkadaşlarla keyifli vakit geçirmek ve iş bağlantıları kurmak, hamamın popülaritesini artıran önemli unsurlardandır. Osmanlı’da hamamlar, kadınların evleri dışında sosyalleşebilecekleri bir yerdi. Gelin Hamamı, Nişan Hamamı gibi birçok diğer gelenek de arkadaşları hamamda bir araya getirirdi.

Türk Kahvesi ve Ballı Krem – 45 dakika

Bu popüler Türk Hamamı ritüeli hafif bir kese uygulamasıyla başlayıp, Türk kahveli scrub uygulaması ile devam ediyor. Vücuttaki fazla sıvıların atılmasında çok faydalı olan kahve, bu etkisiyle selülite karşı rakipsiz bir silah oluyor. Terapi, ferahlatıcı bir saç yıkama ve saç kremi uygulamasıyla devam ediyor. Sonrasında ise Anatolia Spa&Wellness a özel besleyici krem uygulanmasıyla kendinizi ipek gibi yumuşacık hissedeceksiniz.

Anatolia Hamam Rüyası – 50 dakika / 90 dakika

Kökenleri eski Türk geleneklerine dayanan bu çok özel hamam uygulaması, tüm duyulara hitap eden bir tecrübe ve vücudu hem fiziksel, hem zihinsel kirlerinden arındıran bir yolculuk sunmaktadır. Sıcak su, tüm vücut kese uygulaması, temizleyici köpükler, özel bir saç derisi masajı ve bedeni nemlendiren vücut losyonu uygulaması bu mükemmel deneyimde bir araya geliyor. Soğuk servis edilen geleneksel şerbet ise vücudun kaybettiği suyu geri kazandırırken, lezzetli bir serinlik sunuyor.

Ayurvedik Esmer Şeker Bakımı – 30 dakika

Bal, aromatik yağ ve esmer şeker doğal karışımıyla peeling etkisi yaratan yenilenme bakımıdır.

Köpük Masajı – 30 dakika

Spa keyfini, Türk Hamamında geleneksel köpük uygulaması ile tamamlayabilirsiniz.

Geleneksel Türk Hamamı – 30 dakika

Geleneksel uygulamalar ile kese ve köpük masajı içeren bakım yöntemidir. Kese ile ölü hücrelerden arınan cildiniz, rahat nefes alıp verir. Köpük masajı ile hem ruhunuz hem bedeniniz rahatlar.