El & Ayak Bakım Terapileri

El & Ayak Bakım Terapileri

Guava Rahatlatıcı El & Ayak Bakımı – 45dk

Guava, içindeki antioksidan oranı yüksek olan meyvelerden birisidir. Ayrıca içeriğinde yüksek oranda C vitamini ve likopen (karpuza ve domatese kırmızı rengini veren antioksidan karotenoid) bulunmaktadır. Özellikle kırmızı veya pembe etli guavalar daha yüksek oranda likopen içerirler. Guava ayrıca, betakaroten, potasyum ve çözülebilir lif açısından da oldukça zengindir. İçeriğindeki yararlı bileşenler vücutta mikroorganizmalarla savaşmada oldukça etkilidir.

Guava El & Ayak Bakım Banyosu ılık su kabı içerisine dökülüp iyice köpürtülür. El veya ayaklar bu banyo içerisinde 10 dakika dinlendirilir. Sonrasında, yumuşayan cilde Guava El & Ayak Peelingi ile dairesel hareketle peeling uygulanır ve ılık su ile temizlenir. Ardından Guava El & Ayak Maskesi ince bir tabaka halinde uygalanır ve streç folyo ile sarıldıktan sonra 15 dakika kadar bekletilir. Bu bekleme sırasında el veya ayak saunasında bekletmek bakımın etkisini arttıracaktır. Sürenin sonunda el ve ayaklar ılık su ile temizlenip, Guava El & Ayak Kremi uygulanarak bakıma son verilir.

  Baobab Nemlendirici El & Ayak Bakımı – 45dk

Baobab tohumları sağlıklı bir cilt için gerek olan A, C, D, E, F vitaminleri ve betakaroten, amino asitler, tartarik asidi yüksek miktarda içerir. Kuruyan ve susuz kalmış, tahriş olmuş ciltleri yatıştırır, nemlendirir, güneş yanıklarının hızlı iyileşmesini sağlar. Cilt tarafından kolay emilir ve cildin elastikiyetini arttırır, yaşlanma etkileriyle savaşır, cilt dokusunu ve hücre yenilenmesini destekler. Baobab bakımı, zengin içeriği sayesinde nem verme etkisinin yanında güçlü antioksidan görevi görür ve erken yaşlanmaya karşı cildi korumaya yardımcı olur. Zengin olan içeriği ile yüksek nitelikte onarım ve yenilenme etkisine sahiptir.

Baobab El & Ayak Bakım Banyosu ılık su kabı içerisine dökülüp iyice köpürtülür. El veya ayaklar bu banyo içerisinde 10 dakika dinlendirilir. Sonrasında, yumuşayan cilde Baobab El & Ayak Peelingi ile dairesel hareketle peeling uygulanır ve ılık su ile temizlenir. Ardından Baobab El & Ayak Maskesi ince bir tabaka halinde uygulanır ve streç folyo ile sarıldıktan sonra 15 dakika kadar bekletilir. Bu bekleme sırasında el veya ayak saunasında bekletmek bakımın etkisini arttıracaktır. Sürenin sonunda el ve ayaklar ılık su ile temizlenip, Baobab El & Ayak Kremi uygulanarak bakıma son verilir.

  Hayvar Yenileyici El & Ayak Bakımı – 45dk

Yüzyıllardan beri bir lüks olarak bilinen havyar sadece krallara ve soylulara layık bir yiyecek olarak görülmekteydi. Son yıllarda yapılan araştırmalar, havyarın cilt bakımı için çok değerli olduğu ve derinin gençleşmesini uyardığı klinik çalışmalarca kanıtlanmıştır. Yapılan klinik çalışmalar havyar hücrelerinin genç epidermal cilt hücreleri ile çok benzer bir yapı sergilediğini göstermiştir. Bu özelliği ile havyar, el ve ayak cilt hücrelerinin korunmasını ve yenilenmesini destekler. Yağ asitleri, aminoasitler, mineral tuzlar, vitamin B, çinko ve demir bakımından zengin olan içeriği ile yüksek nitelikte onarım ve yenileme etkisine sahiptir.

Havyar El & Ayak Bakım Banyosu ılık su kabı içerisine dökülüp iyice köpürtülür. El veya ayaklar bu banyo içerisinde 10 dakika dinlendirilir. Sonrasında, yumuşayan cilde Havyar El & Ayak Peelingi ile dairesel hareketle peeling uygulanır ve ılık su ile temizlenir. Ardından Havyar El & Ayak Maskesi ince bir tabaka halinde uygulanır ve streç folyo ile sarıldıktan sonra 15 dakika kadar bekletilir. Bu bekleme sırasında el veya ayak saunasında bekletmek bakımın etkisini arttıracaktır. Sürenin sonunda el ve ayaklar ılık su ile temizlenip, Havyar El & Ayak Kremi uygulanarak bakıma son verilir.