ANATOLİA SPA & WELLNESS

Bolu Koru Hotels

Anatolia Spa & Welleness

Bolu’da yer alan Anatolia Spa, Bolu Dağı’nın bitmek bilmeyen yenileyici enerjisini, yüzyıllara yayılan doğa tarihinin gizemini ve  çekiciliğini yansıtmaktadır. Size Batı Karadeniz’deki en lüks spa deneyimini sunarken, enerjinizi tazeleyecek yenilikçi yöntemler geliştirmeye çalıştık. Formda olmaya, spora, güzelliğe ve estetiğe odaklanan Anatolia Spa&Wellness, yaşam tarzınıza göre çok çeşitli olanaklar ve sağlık uygulamaları sunuyor. Menümüzde yerel hamam ürünlerinin kullanıldığı otantik vücut terapilerinden, masaj ve yüz bakımlarına kadar çok özel bir seçki yer alıyor. Bunların bir kısmında, dış güzellikle beraber içsel sağlığı da desteklemeyi hedefleyen Anubis Barcelona ürünlerimiz kullanılıyor. Denge ve sakinlik getiren duyusal bir yolculuğa dönüşecek spa tecrübenizde, uygulamalarımız sizi şaşırtacak ve mutlu edecek. Şehrin merkezine yakın ama doğa’nın kalbinde bu 3600 metrekarelik spa, modern hayatın yüksek temposuna dinlendirici,arındırıcı bir mola vermek isteyenler için ideal bir alan sunuyor. Spada  özel 2 VIP Süit olmak üzere 5 süit, bahçe manzarasına sahip dinlenme odaları, buhar odaları ve saunalar,tuz odası,buz çeşmesi,Türk hamamı,360derece duş ve sıcak taş odası yer alıyor. Huzurlu ortamımız ve doğa ile özdeş özenli hizmetimizle Anatolia Spa&Wellness, aileler ve arkadaşlar için ideal bir mekana dönüşüyor.

Anatolia Spa&Wellness Hakkında

Anatolia Spa&Wellness tüm Batı Karadeniz’de misafirlerine enerjilerini keşfetmeleri için yenilikçi yöntemler sunmasıyla tanınır. Enerji, yaşamak ve iyi yaşamak arasındaki farkı yaratan etkendir ve hayatın içinde rahatça ve doğal bir şekilde akmamızı sağlar. Bu yüzden bize düşen enerjimizi yenilemektir. Tüm spa alanlarımızda, bulunduğu doğa içinde ve otelin güzelliğini, ambiyansını yansıttığı için benzersizdir. Tüm spa alanımızın ortak bir özelliği vardır: Mükemmel bir deneyim sunar. Sadece burada olmak ve günlük hayatın kaosundan kaçmak bile misafirlerimizi rahatlatır ve enerji yolculuklarını başlatır. Spa tecrübemizin desteklediği özgün ve etkili terapiler, kendi başınıza veya arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyeceğiniz bir mekanda sunuluyor. Havuzun etrafındaki sosyal alanlar, dinlenme odaları, buhar odaları, doğa yürüyüş parkurları ve fitness alanları yüksek enerjiyle yaşama tutkumuzu canlandırmak için tasarlandılar.

Anatolia Spa&Wellness Ürün Felsefesi

Anatolia Spa&Wellness olarak spamızda kullanılacak ürünleri seçerken birçok faktörü göz önünde bulundururuz. Seçilen her lüks markanın kaliteli ve sonuç odaklı terapilere uygun olmasıyla birlikte doğal içeriği de olması gerekir. Bu terapiler misafirlerimizin özel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilir. Çevresel sürdürülebilirliği her alanda vurgulayarak, sosyal sorumluluğumuzu öncelikli tutarız. Misafirlerimize her deneyimlerinde en yüksek kaliteli spa ürünlerini sunabilmek için üreticilerle kurduğumuz ilişkilere önem veririz.

Anatolia Wellness Olanakları

Egzersizin, özellikle de seyahat edenler için, günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu biliyoruz ve kaliteli, tam donanımlı spor salonlarına olan talebi anlıyoruz. Gym® alanında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak geniş ve kişiselleştirilmiş wellness ve fitness tesisleri sunuyor. Fitness seviyenize, yeteneklerinize ve yaşınıza hitap eden wellness profesyonellerimiz, kişisel sağlık ve form hedeflerinize ulaşmanız için sizlere yardımcı olacak ve her adımda destek verecekler. Anatolia Spa&Wellness, otel konuklarına ve dışarıdan gelen misafirlere açık erişimiyle enerjinizi tazelemek için mükemmel bir ortam ve aşağıdaki olanakları sunuyor: • Personal training (Kişiye Özel Antrenman) • Grup dersleri ve özel dersler • 2 Kapalı,1 Açık yüzme havuzu • Sauna ve buhar odasının dahil olduğu ıslak alanlar • Buz çeşmeleri • Dinlenme alanları • Deneyim duşu • Soyunma odaları • Cilt Bakım odası

Buhar Odası Wellness

42-45ºC sıcaklığındaki bu nemli ve aromatik deneyim, astım ve bronşit sorunu olanlar için çok faydalıdır. Hava kanallarını açarak, tıkanıkları ortadan kaldırır. Bir seferde 10-15 dakika girilmesini ve sonrasında bol miktarda sıvı alınmasını öneririz. Nemli sıcak, dolaşımı iyileştirdiği için özellikle masaj öncesi ve sonrasında faydalıdır.

Sauna Wellness

80-85ºC sıcaklığındaki bu kuru sıcak deneyimi, kasları sakinleştirir ve ısıtır, vücuttaki gerginliği yok eder ve eklem ağrılarını azaltır. Özellikle artrit, migren ve baş ağrısı gibi problemleri olanlar için, soğuk algınlığına karşı veya yoğun bir spordan sonra vücudu ısıtmak için etkilidir. Kuru sıcak, günde 10-15 dakika önerilir ve sonrasında bol miktarda sıvı alınması tavsiye edilir.

Buz Çeşmeleri

Buz çeşmelerinin sıcaklığı 4-15 derece arasında değişmektedir. Sıcak bir ortama maruz kaldıktan sonra vücudu serinletmek, vücudun soğuma sürecini hızlandırmak ve kan damarlarını genişleterek tansiyonu düşürmek için kollara ve bacaklara uygulanabilir.

Deneyim Duşları

Deneyim duşlarında, farklı sıcaklıklardaki su uygulamalarında, sakinleştirici sıcak ve soğuk su vücudu rahatlatır.

Kapalı Yüzme Havuzu

Spa katında bulunan ve doğal ışık alan kapalı yüzme havuzu dinlenmek ve rahatlamak için ideal bir ortam sunar.

Spa Kuralları ve Politikası
Tüm misafirlerimizin rahatı ve huzuru için, yüksek sesle konuşmak yasaktır. Cep telefonları spa merkezinde kullanılamamaktadır. Anatolia Spa&Wellness’da wellness ve spa konsepti gereği 14 yaş ve üzeri misafirleri ağırlayabilmekteyiz.

Bilmeniz Gerekenler
Spa ziyaretim öncesi ne yapmam gerekir?
Lütfen spa alanına değerli eşyalarınızla (mücevher, takı, cep telefonu vb.) gelmeyiniz, odanızdaki kasaya bırakınız.

Sağlığınız ile ilgili
Spadaki sauna ve buhar banyo sıcaklıkları 40˚C ile 100˚C arasında değişmektedir. Yüksek tansiyon hastalarına, kardiyovasküler rahatsızlığı olanlara ve hamile misafirlerimize, sauna ve buhar banyolarını kullanmalarını önermiyoruz. Kullanılması durumunda, sorumluluk kendilerine aittir.

Spa ıslak alanına gelirken ne giymeliyim?
Mayo, bikini, şort giymenizi rica ederiz. Rahat edebilmeniz için kimono ve terlikler, çantanız ile odanızda bulunmaktadır. Havlular,peştamal ve terlik spa alanında mevcuttur.

Spa havuzları ile ilgili
Hijyen kurallarımız gereği, spa alanındaki havuzlara girmeden önce duş almanız ve havuzlara girerken bone kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca havuzlara atlamak tehlikeli ve yasaktır.

Rezervasyon Kuralları ve Politikası
Anatolia Spa & Wellness-Spa’ya olan yoğun ilgiden dolayı önceden bakım veya masaj rezervasyonu yaptırmanızı öneririz. Lütfen bakımınızın başlangıç saatlerinden en az 5 dakika önce, wellness-spa resepsiyonunda hazır olunuz. Unutmayınız ki, rezervasyonunuza geç kaldığınız takdirde, bakımınızın süresi de buna bağlı olarak kısalacaktır.

Geç kaldığınızda sizden sonra rezervasyonu olan misafirimizin başlangıç saatini aksatmamak için bakımınızı belirtilen sürede bitirmek durumundayız. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz. Herhangi bir sebepten dolayı randevunuzu iptal ettirmek istiyorsanız, masaj, bakım rezervasyonlarınızın iptallerini en geç 3 saat öncesinden, paket programı rezervasyonlarınızın iptallerini en geç 48 saat öncesinden wellness-spa resepsiyonuna bildirmenizi rica ederiz. İptallerinizi 3 saat öncesinden bildirmediğiniz takdirde toplam ücretin %100’ü hesabınıza eklenecektir.

Masaj ve bakımım süresince ne giymeliyim?
Bedensel ve ruhsal ahengi yakalayarak, bakımdan en yüksek verimi alabilmek için vücut masajlarının kıyafetsiz alınması tavsiye edilmektedir. Ancak misafirlerimiz tercihlerine göre masajlarını bikini ya da şortları ile alabilir veya Anatolia Spa&Wellness’nın sağladığı tek kullanımlık slipleri kullanabilirler.

Masaj ve bakımlarda kullanılan ürünleri satın alabilir miyim?
Masajlarda kullanılan doğal yağları ve bakım ürünlerini Spa alanı içinde yer alan Anatolia Shop’dan satın alarak, Spa keyfini evinize taşıyabilirsiniz.

Terapistlerle ilgili

 Kadın ve erkek terapistlerimiz bulunmaktadır. Terapistinizin ismi rezervasyon formunda yazılı olacaktır. Eğer özel olarak bir terapist seçmek istiyorsanız lütfen 48 saat öncesinden bilgi veriniz.

Keyfini çıkartın

Bakımlarımız rahatlamak, gençleştirmek ve hayatınıza renk katmak için özel olarak oluşturulmuştur. Uzman kadromuz her türlü sorunuzu cevaplamaya hazırdır. Sizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Lifestyle Üyelikleri Anatolia

Lifestyle üyelikleri, misafirlerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş özel bir seçki sunuyor. Bir Anatolia Spa&Wellness üyesi olmanızı sağlayan Lifestyle üyeliği,  fitness olanakları, kendinizi şımartmak için kaçabileceğiniz bir spa ortamı ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yeme içme seçenekleriyle sizi iyi yaşama odaklanmaya davet ediyor.

Anatolia Spa&Wellness’ta günlük hayatınızın bir parçası olarak egzersizin önemini biliyoruz. Spor merkezimiz ve doğal aktivite bahçemiz ile misafirlerimizin en iyi fitness deneyimini konforlu bir şekilde kullanabilmeleri için tasarlandı. Kendini işine adamış kişisel antrenörlerimiz tüm spor hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olurken, fitness seviyenizi, eğilimlerinizi ve yaşınızı dikkate alacaklar.

Değerli üyelerimize sunduğumuz olanaklar:

• Başlangıç için kişisel antrenman seansları
• Tüm grup derslerinde öncelik (rezervasyon gereklidir)
• Fitness ve ıslak alanlardaki olanakların kullanımı
• Kapalı havuz kullanımı
• Dinlenme alanları
• Spa, perakende ürün ve restoran hizmetlerimizde ayrıcalıklı fiyatlandırma
• Fitness merkezi her gün saat 08:00 – 22:00 arasında hizmet verir ve Spa katındadır.

 Aşağıdaki özel derslere ve grup derslerine de katılabilirsiniz.

• Kişisel antrenman (Personal training)

• ANATOLİAGYM®

• Pilates

• Streching

• Killer abs

• Yoga       

• Meditasyon